Schmidti täislahendusega kodu

Siin näete kaunist kodu, kuhu Schmidt valmistas mööblit pea igasse tuppa. Meie poolt on tehtud nii köök kui ka elutuba, magamistoa garderoob, esik ja vannituba. Antud projekt valmis koostöös Tartu sisekujundaja Eva-Mai Sõrmusega (pildil) ettevõttest Maidisain OÜ.

Avatud köögi/elutoa liidab harmooniliselt üheks samad materjalid ja värvitoonid. Värvitud MDF uks Avena koos naturaalse spoonuksega Bosca Amber Oak loovad imeilusa koosluse. Kööki ja elutuba eraldab püstak, mille köögipoolses osas on külmik ning elutoapoolses osas vitriinkapp, ribipaneelid ja riiulid. Köögi töötasapinnaks ja taustaks on kvaliteetne Dektoni kivi Kelya ning tehnika on kokku pandud Neffi ja Miele toodetest. TV seinas on kasutatud eri laiusega paneele, mille taha on peidetud kaablid ja ühendused.

Esiku- ja külalistetoa garderoobis on kasutatud samasugust tumedat sinist materjali Arcos Soft Navy. Nendes ruumides oli peamiseks eesmärgiks garderoobide mahutatavus ning hea funktsionaalsus. Kuna põrand on antud tubades tume, siis karkassiks valiti soe puidu toon Amber Oak. Kaks ruumi seob üheks tervikuks koridoris olev seinale kinnitatud sahtel, mida ümbritsevad peeglid ja ribipaneelid.

Vannitubades ilutseb taas juba teistest tubadest tuttavat puiduimitatsiooni Amber Oak. Tasapinnaks on valge Corian ning valamu all on suured sahtlid ja avatud riiul.

Vannitoa ja magamistoa vaheline walk-in garderoob on samuti puiduse Amber Oak materjaliga, mille ühel pool asetsevad mugavad sahtlid ja teiselt poolt lisab õhulisust peegelustega kapp.


Uurisime sisekujundajalt Eva-Maria Sõrmuselt antud kodu sisekujundamise protsessi kohta lähemalt.

Kuidas kulges antud kodu sisustamise protsess ja milline on Sinu esmane kogemus Schmidtiga?

“Vesilennuki korteri kujundamine oli tore ja sujuv protsess. Antud korteri kujundamine toimus suuresti paberil plaanide ja jooniste alusel juba varakult, enne korteri esmakordset nägemist ja valmimist. See andis võimaluse kontseptsiooni põhjalikult läbi mõelda ning teha arendaja siseviimistluspaketis ja elektriprojektis kujundust toetavaid muudatusi. Kliendid usaldasid oma uue kodu täielikult Maidisaini kätesse ning olid kogu kujundusprotsessi vältel ideedele avatud ja väga toetavad. Varakult pöördusime kogu erimööblit planeerides Schmidti poole, et nende pakutavast laiast materjalivalikust ja lahendustest meie ideedega sobiv tulemus kokku panna. Schmidti meeskond mõtles planeeritavate lahenduste osas aktiivselt kaasa ja pakkus välja omapoolseid ideid, samas jättes lõppsõna ikkagi sisearhitektile ja kliendile. Maidisaini esmakordne koostöökogemus Schmidtiga jättis väga positiivse mulje – asjalik ja kiire lahenduste leidmine on kindlasti Schmidti tugevaks küljeks, mille välja julgeksin tuua, samuti ka meeldiv ja sõbralik suhtlus kogu protsessi vältel.”

Mis oli antud korteri puhul kõige olulisem, millele rõhku panid?

“Korteri tervikpildis pidasin oluliseks ajatut ja kaasaegset lahendust ning kvaliteetseid ja ajas kestvaid materjale. Oluline oli ära mahutada kõik vajalik, samas soovisin jätta ruumidesse ka piisavalt õhku – selleks panin kõikvõimalikud nurgatagused ja tühjad seinad panipaikadena ruumi kasuks tööle. Planeerisime Schmidtiga korterisse mitmeid mahukaid ja dekoratiivselt praktilisi kapipindu, mis läbivalt ühtse materjalikasutusega korteri kenasti tervikuks seavad. Projekti üldmuljes pidasin oluliseks kujundatava korteri asukohta ja mere lähedust, sellest lähtuvalt kandusid sinised, hallikad ja beezikad toonid ka interjööri. Tähtsal kohal on ka läbivalt kasutatud Walldesigni ribipaneelid, mis koos Schmidti erimööblilahendusega moodustavad kauni terviku.”

Milliseid teisi koostööpartnereid kasutasid?

“Projekti valgustid on valitud Hektor Light’i ja Lampardi valikust, aknakatted valmistas Dever aknakatted. Elutuba kaunistab kodumaine Oot-Oot bukleekangaga Boho diivan ja tumba, esiku pehme polsterduse valmistas Walldesign. Pehmete vormidega söögi- ja diivanilaua tarnis OCCO, söögitoolid Furgner. Kontoritoa lahtine mööbel pärineb Aderico sisustuselt.”

Fotograaf: Helis Mahmastol