Vilja Savisaare köök

Ega asjata öelda, et köök on kodu süda. Oma mõtteid kodu sisustamisest ja köögist jagab meiega maikuus Europarlamenti kandideeriv Vilja Savisaar- Toomast, kes on oma kodu sisustanud koostöös Schmidt sisustussalongiga.

Millest olete lähtunud kodu sisustamisel?

Kodu sisustama asudes seadsime endale eesmärgiks ennekõike ratsionaalsuse ja hubasuse. Uskuge mind, mõlemat korraga saavutada polegi nii lihtne.

Kas olete kasutanud sisekujundajate abi või meeldib teile ise kujundada?

Meile meeldib eelkõige ise kujundada oma kodu. Aga kui mõnikord on tekkinud kõhklusi, oleme küsinud nõu ka spetsialistidelt. Küll aga pole meile kunagi sobinud selline variant, et sisekujundaja teeb kõik valmis ja meie lihtsalt kolime sisse. Meie puhul on oma kodu sisustamine pikem protsess ja tavaliselt teeme palju muutusi, enne kui tajume, et sellel toal on nüüd meie hing sees.

Mis on teile olulised kriteeriumid sisustuse valikul?

Ennekõike meie isiklik maitse. Minu abikaasa Taimo on elanud pikalt Kesk-Euroopas ja osaliselt on tema maitse mõjutajad kujunenud nende aastate jooksul. Ka minul on nüüd 5 aastane Eestist väljaspool elamise kogemus ja see kindlasti on meie maitset lähendanud. Aga meile meeldib ka sirvida erinevaid sisustusajakirju ja mängida fantaasiatega. Loomulikult määrab sisustuse valikut ka maja tüüp ja asukoht.

Kui palju lähtute sisustamisel trendidest?

Tegelikult ei lähtu üldse. Küll olen aastate jooksul vahetanud erinevaid stiile, aga see pole trendide mõju, vaid pigem vist tujude või elumuutuse küsimus. Varasematel aegadel olen ostnud vana mööblit ja kujundanud kogu maja sellega. Praeguses kodus on tuppa alles jäänud vaid üksikud ilusad vanad asjad, aga põhiliselt on kodu sisustatud modernse mööbliga.

Mis oli Teile oluline köögimööbli valikul?

Nii esteetika kui ka funktsionaalsus. Kuna meile mõlemale meeldib toitu valmistada, eriti kui on aega seda koos teha, siis võib tunduda, et köögi funktsionaalsus oleks justkui tähtsam. Tegelikult pole köögi ilul sugugi mitte väiksem roll. Veedame päris palju aega köögis ja on meeldiv, kui sind ümbritseb kaunis keskkond.

Millest lähtusite köögimööbli värvivalikul?

Tegelikult me ei otsinud mingit kindlat värvi kööki. Kui me selle köögi stiili ja värvi nägime, siis see lihtsalt meeldis meile. Põranda ja seinavärvi valikud sai siis juba tehtud meile meeldinud köögi järgi.

Kas teil on olnud eelnevaid kokkupuuteid Schmidti toodetega?

Muidugi me teadsime Schmidti kaubamärki, aga konkreetsete toodetega isiklikku kokkupuudet pole varem olnud. Reisil olles külastame sageli erinevaid mööbli- ja sisustuskauplusi, eks nendest käikudest on üht-teist mällu sööbinud.

Miks otsustasite Schmidt kaubamärgi kasuks?

Külastasime Schmidti salongi ja saime professionaalse teeninduse osaliseks. Saime aru, et Schmidti tooted rahuldavad meie vajadusi.

Kuidas olete rahul Schmidti köögi- ja vannitoamööbliga?

Oleme väga rahul.

Kui palju veedate aega köögis, kui Euroopa Liidust töölt saabute? Kui tihti leiab köök kasutust?

Meil on avatud köök ja seetõttu on ta osa meie eluruumist. Köögi osa on ka suur söögilaud, mis söögivaheaegadel on meie töölauaks. Selle laua taga kirjutame oma lugusid, loeme uudiseid ja peame oma eluplaane. Nii et suur osa meie päevast möödubki köögis.