Tutvu tegijaga: pikaajalise disainikogemusega projektijuht Mario Kroon

Sel nädalal saame teiega taas jagada ühte toredat uudist – nimelt täitus meie kolleegil Mariol Schmidti ridades 6 aastat! Seetõttu teeme temaga lähemalt tutvust ja uurime, millega tegeleb ta vabal ajal, millised on tema suhted disainimaalimaga ning räägime tööst Schmidtis. Põnevat lugemist!

Hobid ja vaba aeg

Disain on Mariol olnud südames juba pikka aega enne Schmidti ridadesse asumist. Tema suur huvi valdkonna vastu viis teda ka õpinguteni Kõrgemasse Kunstikooli Pallas, kus ta spetsialiseerus mööbliosakonna disainisuunda. „Disain, arhitektuur ja kunst on paelunud mind juba ammu ning arvatavasti sellepärast tegelengi peale tööaega ka enda disaintoodete ja graafilise disainiga“. Peale disainimaailmas toimetamise võtab suure osa tema ajast pisikese poja kasvatamine: „Enne kõike muud olen ma uhke isa oma väikesele pojale, kes hoolitseb selle eest, et igav ei hakkaks ning vaba aega kindlasti ei tekiks. Rõõmu ja naeru toob ta aga kuhjaga.“ Kui noorhärra puhkab ja aega peaks imekombel üle jääma, tegeleb Mario veel sõjaajaloo uurimise ja kollektsioneerimisega, ralli fännamise (juba sellest ajast saadik kui ta ütles ralli asemel lalli) ja discgolfiga, mis on mõnus lõõgastus vabas õhus.

Kolm põnevat fakti Mario kohta:

Schmidti tööst, klientidest ja sisekujundustrendidest

Tulles oma igapäeva töö juurde Schmidtis on Mario mõistnud, et Schmidti klient väärtustab väga seda, kuhu ta oma raha ja aega panustab. Tema sõnul oskavad meie kliendid hinnata iseenda ja teiste panust, mis aitavad saavutada parimaid tulemusi. „Rõõm on näha, kuidas kliendid, kes juba kord on meilt köögi ostnud, tulevad tagasi, et võtta ka oma uude eluasemesse Schmidti köök. Meie juures ei ole mõtet oodata lihtsalt päringu peale saadetud hinnapakkumist, sest see ei anna kliendile midagi peale numbrite. Saame kokku, arutame, projekteerime ning jõuame läbi protsessi lõpptulemuseni, sest alles siis saab klient selle, mida ta tegelikult on otsinud.“

Sisekujunduse trendid on tema sõnul aja jooksul palju muutunud. Kui kuus aastat tagasi oli trendikas tammega miksitud valge kõrgläikeline köök, siis täna võtavad kodudes hoopis võimsust matid hallid toonid, kus on juures kergelt puidust või kuldset lisa. „Tulevik paistab aga olevat veidi värvilisem, sest sisse hakkab viskama ka murtud pastelseid sinakaid, rohekaid ja roosakaid toone. Aga nagu ajalool on kombeks korduda, siis on juba uuesti näha huvi ka valgete toonide vastu. Ja seda loomulikult koos tammega!“ Tööpindade osas koguvad Mario sõnul populaarsust marmori mustrid, mis olid tükk aega jäetud pigem tahaplaanile, kuid praegusel ajal annavad edukalt köökidele särtsu ning see trend jääb mehe sõnul ilmselt pikaks ajaks kandma.

Meenutus koomilisest tööalasest seigast

6 aasta jooksul Schmidtis töötades on Mariol juhtunud nii mõndagi meeldejäävat. Eriti eredalt on tal meeles üks lõbus seik. “Aastaid tagasi oli üks naljakas juhtum, kus kliendiga oli kokku lepitud paigalduse aeg. Kliendi sõnul oli maja paigalduseks valmis ning kõik ehitustööd lõpetatud. Mõne aja pärast sain aga paigaldajatelt kõne, et õnneks majja sissesaamisega probleeme pole, sest majal ei ole veel uksi ega aknaid, tuul puhub ja hirmus külm on. Kuna klient aga hirmsasti soovis, et mööbel ikka paika saaks, siis hakkasime paigaldusega pihta. Paralleelselt köögi paigaldusega käis ka lagede ja seinte värvimine, mis nägi välja nii, et laevärv voolas mööda tutikat köögimööblit alla, mida klient siis ise lapiga eemaldamas käis, rahulolev nägu peas. Köök tuli ilus ning lõpptulemusega jäid kõik rahule!”

Schmidti meeskond tänab Mariot tema panuse eest ettevõttesse ja oleme väga rõõmsad, et meie keskele on sattunud niivõrd tore kolleeg. Hoiame talle pöialt oma tegemistes ning jääme suure huviga ootama tema esimest raamatut!